195/65R15 PREMIORRI ViaMaggiore Z Plus 91H
  195/65R15 PREMIORRI ViaMaggiore Z Plus 91H

195/65R15 PREMIORRI ViaMaggiore Z Plus 91H

 • Výrobca: PREMIORRI
 • Kód produktu: 4823100300391
 • Dostupnosť: IHNEĎ k odoslaniu 4 ks

Cena

so zľavou bez DPH 33,00€

so zľavou s DPH 39,60€

bez DPH 48€

s DPH 58,08€

Hmotnosť (kg) 8
Catalog No 4823100300391
Dezén ViaMaggiore Z Plus
Disk (vonkajší priemer) 15
Druh pneumatiky Osobné pneumatiky
PR/LI/SI 91H
Rozmer 195/65R15
Využitie Osobné pneumatiky
Brzdná dráha mokro C
Hlučnosť / dB 2 (71dB)
Valivý odpor E
Sezóna Zimná


 • ViaMaggiore Z+
 • ViaMaggiore Z+
 • ViaMaggiore Z+
 • ViaMaggiore Z+


ViaMaggiore Z Plus je nová pneumatika navrhnutá špeciálne pre náročné zimy. Model je navrhnutý so zameraním na vysokú priľnavosť k povrchu vozovky za všetkých poveternostných podmienok. Takáto viacúčelovosť sa dosiahne vďaka trojdielnemu asymetrickému dezénu behúňa vyrobenému z inovatívnej gumovej zmesi s optimalizovaným zložením polyméru, ktorý zachováva pružnosť behúňa pri nízkych teplotách. Pridaný oxid kremičitý, špeciálne navrhnutý francúzskou spoločnosťou pre tento typ pneumatiky, poskytuje maximálnu priľnavosť na snehu a ľade. 


Kombinácia prvkov behúňa umožňuje dobrý výkon pri neustále sa meniacom stave vozovky. Vonkajšia časť behúňa zaisťuje priľnavosť na suchom asfalte, stredná časť na ľade a vnútorná časť - na snehu. Konštrukcia lamiel robí pneumatiku odolnou voči aquaplaningu na mokrom asfalte, zatiaľ čo bloky behúňa spojené mostmi sú ako snehové protišmykové reťaze.

 

Nová pneumatika zlepšila absorpciu bočných nárazov a zlepšila úroveň pohodlia vďaka použitiu nových materiálov v konštrukcii kostry. Nová pneumatika má nasledujúce vlastnosti:

+zväčšená dĺžka lamiel s ostrejšími okrajmi;

+zvýšená tuhosť bočných blokov pre lepšiu stabilitu pri zatáčaní a pri zmene smeru jazdy.

Produktová rada ViaMaggiore Z Plus bude obsahovať 16 rozmerov s priemerom ráfika od 15 do 18 palcov pre osobné automobily a SUV.Pozdĺžne a bočné drážky odstraňujú vodu z kontaktnej zóny a zabraňujú akvaplaningu. Široké samočistené kanály medzi behúňovými blokmi umožňujú, aby sa bloky hlboko vtlačili do snehu a bahna dosiahli a zabrali o pevný povrch cesty.  


Vďaka rôznym uhlom lomenia sa hrán lamiel umožňujú tri pozdĺžne rebrá oddelené šikmými drážkami v tvare šípu účinnosť pneumatiky v rôznych situáciách: počas zrýchlenia, brzdenia a zatáčania.


Vonkajšie časti behúňa zaisťujú vďaka tuhým blokom spojeným v dne drážok zlepšené bočné priľnutie pneumatiky pri manévrovaní a tiež zlepšujú trakciu a presnú manipuláciu na suchom povrchu vozovky.


Blokové lamely 3D-Lock-Sphere zvyšujú tuhosť dezénových blokov, vďaka čomu je pohyb vozidla predvídateľnejší a bezpečnejší na všetkých povrchoch. Povrch 3D lamiel im umožňuje navzájom sa podopierať a zaisťovať odolnosť blokov proti deformácii.